BEDEN ATÖLYESİ

EBRU KARADUMAN’DAN BEDEN ATÖLYESİ’NİN DOĞUŞ HİKAYESİ3 yaşında cimnastik sporu ile tanıştım ve bu benim hayatım oldu. 6 yaşında Artistik Cimnastik branşında lisanslı sporcu oldum. Kendimi bildim bileli elimde bavulum o yarışmadan bu yarışmaya koştum durdum. 17 yıllık profesyonel sporculuk hayatımda Dünya Şampiyonası, Avrupa Şampiyonası, Akdeniz Oyunları gibi dünyanın en büyük spor organizasyonlarında milli formayı gururla taşıdım.

Her sporcunun hayali olan Olimpiyat köyünde iki kere kalma şansı yakaladım. Bir profesyonel sporcunun acısıyla tatlısıyla yaşayabileceği her duyguyu çocukluğum ve gençliğim boyunca sporculuk hayatımda yaşadım.

Günün birinde tüm detaylarını kitabımda kaleme alarak genç sporculara ışık tutmak, gerçekleştirmeyi bekleyen hayallerimden bir tanesi.

Kısaca özetlediğim sporculuk yıllarım bana Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Cimnastik Antrenörlüğünü bitirdiğim günden bu güne kadar farklı bir bakış açısı kazandırdı. Kendi kendime bir kaç cümle kurdum;

Ömür boyu sadece cimnastik antrenörü olarak kalmak istemiyorum, bir girişim yapmalıyım. Milli sporcuyum ama milli sporcu yetiştimekten öte, sayısız çocuğu tüm sporların temeli olan cimnastik sporu ile tanıştırmak istiyorum. Sporculuğum boyuca yaşadığım kaygı, korku, telaş kelimelerin yerlerini heyecan, cesaret, mutluluk kelimeleri ile değiştireceğim bir dünya yaratmak istiyorum. İşte bu 3 cümle bana BEDEN ATÖLYESİ‘ni yaratmam için ilham ve 22 yaşında genç bir kadın girişimci olma şansını verdi. Kurduğum bu cümlelerden tam 6 ay sonra 2019 yılı Ocak ayında sadece 90 metre kare bir alanda okulumu açtım. Aylarca isim düşündüm, düşündük. Benim vizyonum hep öyle bir isim olmalı ki ileride tüm spor branşlarına dokunabileceğim bir marka haline gelmeli diyordu. Bir gün çok sevdiğim bir arkadaşımın ablası BEDEN ATÖLYESİ nasıl diye sordu? Buradan isim annemiz Sezin Sancaktar’ a kocaman sevgilerimi iletiyorum. Beden Atölyesi 10 yıl içerisinde büyüdü ve çok sayıda çocuğu spor ile büyüttü. Her geçen yıl gelişti ve 7’den 70’e beden kalitesini arttırmak isteyen herkese sevgi, güven ve aşkla dokundu, dokunuyor ve ömrümün yettiği kadar dokunmaya devam edecek.

SPORLA KALIN!

 

Kapat