EBRU KARADUMAN

EBRU KARADUMAN KİMDİR?

 

Ben 1986 yılında İstanbul’da doğmuş, çok hareketli bir çocuk olduğu için bir çok kişinin tanıdığı annem sayesinde 3 yaşında cimnastik ile tanışmış bir Ebru’yum. O gün bugündür hala her gün cimnastik yapıyorum ve yaptırıyorum. Öğrenmekten ve öğretmekten hiç vazgeçmiyorum, sanırım hayatta bununla besleniyorum. Erken yaşta tanıştığım cimnastik sporu sayesinde inanılmaz bir cesaret ve özgüvenle yoğrularak büyüdüm. Bu sayede edindiğim becerileri, öğretileri, her zorluğa göğüs gerebilme cesaretimi, hayallerimi hedeflere dönüştürebilme kararlılığımı hemen hemen her gün çocuklara aktarabilme şansı yakaladığım için şükrediyorum.

Çocukluğumu, gençliğimi düşündüğümde aklıma hep cimnastik antrenmanlarım ve heyecandan diz kapaklarımın titrediği yarışmalarım aklıma geliyor. Güzellikleri kadar zorluklarıda olan sporculuğu en değerli, en özel, en faydalı şekilde harmanlayarak 7’den 70’e herkese egzersizle dokunduğum bir işe sahip olmaksa en büyük şansım. Ama inanın bu şansı kendime ben yarattım. Çok düştüm ama hep kalktım. Bazen emekledim, bazen yürüdüm ama sonunda koşmayı başardım. Koşmak için çok antrenman yapmak gerekti, yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Bu antrenmanlar bazen özel, bazen akademik bazen sporculuk hayatımda oluyor. Hayatta herşeyin bir dengeden ibaret olduğunu düşünüyorum. Her zaman hırslı, kararlı, azimli, cesaretli, çalışkan oldum. Bu sayede bugünlerde hayal etmediğim noktadayım. Bu noktaya gelmek için eğitim almaya hep devam ettim. Sırasıyla;

2004 – 2008 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu
2005 – 2016 Türkiye Cimnastik Federasyonu Hakemlik Semineri / Milli Hakem
2010 – 2011 Bahçeşehir Üniversitesi Spor Yöneticiliği Sertifika Programı
2011 – 2013 Kagider Avrupa Kadın Girişimcileri Mentor Ağı Projesi
2013 – 2013 Goldman Sach ve Özyeğin Üniversitesi işbirliği ile 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı
2015 - 2016 Flow Eğitim Danışmanlık Merkezi Koçluk Eğitim Programı
2017 – 2019 Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Digital Pazarlama Yüksek Lisansı

Son yaptığım yüksek lisans sayesinde bebeğim dediğim Beden Atölyesi’ ne bir kardeş geldi ve 2018’de Dream Party markasını yarattım. Çocukların en özel günlerinde hayallerini gerçekleştirdiği bir dünya oldu. Eğitim eğitim eğitim her zaman şart ama bazı şeylerde insanın içinde olmalı diye düşünenlerdenim. Örneğin benim için çocuk sevgisi buna en güzel örnek. Beden Atölyesi ve Dream Party şimdilik sadece İstanbul’ da olduğu için, ayrıca Ebru Karaduman olarak digital platformlardan ve marka işbirlikleri ile 7’ den 70’ e herkese dokunmaya çalışıyorum.

2018’de Victoria Secrets‘ ın spor koleksiyonu Victoria Sport ile imzaladığım anlaşma beni Türkiye Victoria Sports Marka Elçisi yaptı. Böylelikle digital mecralarda motivasyonum daha da arttı ve devamında Fitwell markası ile bir sözleşme imzalayarak 220 ülkede apple store’ dan indirilen Türkiye’ nin en önemli egzersiz uygulamalarından bir tanesinde daha çok insana egzersiz yaptırma fırsatı yakaladım.

Yazsam yazarım ama sizleri youtube kanalıma ve instagram hesabıma davet ediyorum :) Beni digital platformlar sayesinde çok daha iyi tanıyabilir ve benimle SPORA BAHANE YOK diyerek harekete katılabilirsiniz.

Herkese kucak dolusu sevgiler,

SPORLA KALIN!

 

Kapat